2016-03-24

NETRADIČNĚ TRADIČNÍ

Můj názor na velikonoční dekor jsem zmiňovala už loni, tak se nebudu opakovat:) Zdobení větviček papírovými nebo umělými vajíčky není podle mého gusta, kuřátka a zajíčky si na poličce neumím představit, osení by nám stejně dlouho nevydrželo... Co se tedy dekoru týče, vystačím si s čerstvě řezanými květinami - nejlépe bílými tulipány. Protože jsem ale konzerva a bylo by mi líto Velikonoce úplně zanedbat, navíc by byla škoda úplně pohřbít všechny tradice, nesmí chybět tradiční beránek a alespoň pár vajíček. Velikonoce trávíme na chalupě, letos se ségrou a jejím přítelem, kteří mají na tradiční českou velikonoční "parádu" stejný názor jako já, takže jistě uvítají trochu modernější provedení. Beránka jsem teda nijak "netunila", jen stačilo vynechat lentilkové oči a čumáček a ovázat jednoduchou bílou stužkou. U něj jde stejně hlavně o chuť a tady by byla škoda tu tradiční nějak narušovat (takže mi jistě všichni odpustí i jeho poněkud rustikální vzhled:D). S vajíčky se nikdy nemám náladu dlouze sr..ehm.. zabývat, takže tyhle mi zabraly jen pár minut. Dopomohlo k tomu i to, že jsem je díky své roztržitosti nechala vařit dýl, takže popraskaly, to se ale nakonec k mramorovému efektu perfekně hodilo, takže je stačilo jen hadříkem namočeným v černé barvě párkrát poťukat. Na focení a jednodenní dekor fajn, ale koledníci by z nich nadšení asi nebyli, ještěže jsou stejně nadšenější z těch čokoládových :D. 
Poslední, co nesmí chybět, je pomlázka. Manžel se mě ptal, jestli má vůbec smysl vyšlehat vdanou ženu, po spatření mého výrazu nečekal na odpověď a rovnou začal vymýšlet, že si pomlázku sám uplete... no, tak uvidíme, každopádně pro jistotu jsem jednu koupila a barevné pentle vyměnila za pudrově růžovou stužku, přeci jen nějaká barvička :)).

A jak jste na tom vy? Co se vám na Velikonocích ne/líbí a bez čeho si je neumíte představit?

Ať už jste nebo nejste jejich příznivci, přeji vám, ať si ty čtyři dny volna krásně užijete! Nakonec je to taky oslava začátku jara, kdy se všechno probouzí, všechno je čerstvé, kvete, voní... jee, úplně se musím usmívat:) Tak snad bude přát i počasí!

Mějte se krásně! Pa! 

SHARE:

5 komentářů

 1. Nádherné a jemné ako vždy. Kochám sa niekoľkokrát za sebou. Andrea

  OdpovědětVymazat
 2. Já teda tradiční velikonoční dekor vůbec neuznávám, ale musím uznat, že ty vajíčka máte opravdu krásné ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Nadhera - fotografie - vajicka, beranek.
  Letos jsem se ve velikonocni vyzdobe take hodne krotila, i kdyz asi ne TOLIK;-). Hezky dny. M.

  OdpovědětVymazat
 4. Both things are possible if you carry Michael Kors Handbags Wholesale. If you are a woman who goes for innovative designs, a designer Michael Kors Bags On Sale is perfect for you. Offering a huge selection of chic purses, handbags, shoes and accessories, Michael Kors Outlet Online Store celebrates womanhood in an entirely unique way. Michael Kors Factory Outlet Online Store At Wholesale Price are one of the most sought-after handbags worldwide. We all agree that diamonds are a woman's best friend; however Official Coach Factory Outlet Online are absolutely next in line. To Coach Outlet Sale aficionados, don't fret because we have great news: a discount Official Coach Outlet Online isn't hard to find. If you are a smart shopper looking for a good buy and great deals on your next handbag purchase, you can go to Official Coach Outlet Online.

  Friendly Links: Toms Shoes Womens | Toms Clearance

  OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig