2020-05-04

Mother's Day

Blíží se krásný svátek - Den Matek. Již několik dní se na nás valí spousta tipů na dárky, mailová schránka je plná newsletterů s voňavými svíčkami, krásnými hrnečky, praktickými kuchařkami, či nádhernými šperky. Přitom to, čím maminkám uděláme doopravdy radost, v žádném obchodě nenajdeme.
Přiznám se, že já bych si jako maminka dokonce kupovanými dárky připadala docela odbytá.
Teď trocha toho klišé, ale co mi udělá skutečnou radost, jsou dárky od srdce. Ke Dni Matek nechci dokonalý puget z luxusního květinářství, který stejně vybere a zaplatí manžel. Mnohonásobně víc mě potěší kytka, kterou mi malá natrhá během procházky s tatínkem. Ten okamžik, kdy mi ji ve dveřích natěšeně předává a čeká na moji reakci, jestli všechny kytičky natrhala správně. A jak je pak nadšená, když ji vidí na stole ve váze a ví, že mi udělala radost. Stejně tak se nevyrovná žádný šperk těm rozzářeným očičkám, když mi přinese ukázat sádrový přívěšek ve tvaru srdíčka, který mi sama vyrobila (čert vem půl stolu umazaného od foukacích fixek:D).  Víc než nejnovější kuchařku ocením, když mě nechá jeden den si přispat a přinese mi palačinky, které s tatínkovou pomocí připravila (čert vem tu kuchyň, kterou pak zbytek dne uklízím :D). Víc než nový designový hrneček ocením, když mě nechá vychutnat si kafe a prolistovat Vogue (čert vem tu politou postel, když do ní skočí, aby se zeptala, jestli už mám dočteno a jestli si s ní jdu už hrát :D)
A jestli teď namítnete, že se na to dívám očima maminky tříleté holčičky, pak vězte, že i my dospěláci máme spoustu možností potěšit tu svoji maminku jinak než materiálně. Co ji pozvat na oběd a uvařit ji její nejoblíbenější jídlo nebo vyrazit do přírody na piknik? Jestli se v současné koronavirové době nemůžete setkat, co ji upéct něco dobrého a nechat jí to doručit domů? Klidně ji můžete nechat zahrát písničku, když na to přijde.

To jsou okamžiky, které mají nevyčíslitelnou hodnotu a žádná věc z obchodu se jim nemůže vyrovnat.

Nechci tím vůbec shazovat kupované dárky (chraňbůh :D)! Samozřejmě, že i ty dokáží nepopsatelně potěšit, zvlášť pokud jde o vytouženou věc, na kterou těžce šetříte. Jen mám pocit, že se všichni ženeme po drahém a zdánlivě nejlepším dárku a zapomínáme na to, že udělat někomu radost, se dá i jinak. Totiž teprv úsilí, které dáme do toho, abychom někoho potěšili, mluví za to, jak danou osobu milujeme a jak moc si ji vážíme. A to si zaslouží každá mamika. ❤

SHARE:

2 komentáře

Blogger Template Created by pipdig