2018-12-14

MARBLE TABLE


Mramor mám, je-li použit v rozumné míře, v interiéru strašně ráda a už delší dobu jsem ho k nám chtěla nějak "dostat". Jenže, když jde o cokoliv, co mám vybrat pro sebe [v tomto případě chápej k nám domů], jsem neskutečně nerozhodná a pro mě jinak typické "beranovské" vlastnosti utichají. Takže po téměř dvouletém procesu ujišťování se na Pinterestu, že tu mramorovou desku prostě musím mít, ji, jak vidíte, máme. Tak se o tu radost s vámi samozřejmě musím podělit :)

Mramor je materiál, který buď milujete, nebo nesnášíte. Někomu přijde studený, někomu luxusní, někomu kýčovitý, pro někoho je to největší stylovka a pro jiného je to materiál vhodný pouze na hřbitov. Podle mě vždy záleží na tom, v jaké míře je použit, jak zapadá do kontextu bydlení, jakou má kresbu a barevnost.

Stolní desku, která přišla na podnoží konferenčního stolku Tray od Hay, jsme nechali vyrobit v kamenictví na míru. Dostali jsme na výběr z několika druhů mramorů, a to pravých i umělých. Výhodou umělých je zejména praktičnost - na rozdíl od pravého mramoru to není savý materiál, proto se vám nestane, že ráno na stolku najdete červený kruh od vína. Ale, i když to na první pohled nepoznáte, pořád je to napodobenina. Takže i přes upozornění na náročnější údržbu jsme šli do toho pravého. Chtěla jsem, aby deska působila jemně, takže volba bílého mramoru byla jasná. Samožřejmě bílých mramorů je více a liší se zejména kresbou. Jak jen popsat tu, co jsem vybrala - je šedá, středně hustá a taková rozpitá :D.. zkrátka nepusobí tak násilně. Napříkad některé kresby vypadají jako pavučiny nebo jako praskliny skla - ty vyniknou spíše na velké ploše. Ta "naše" kresba je vhodná i pro menší plochy, jako právě stolní deska či kuchyňské prkýnko. Takže to je taky důležitá věc, na kterou při výběru myslet! V kamenictví desku naleštili, napenetrovali a zabrousili hrany. Jak to bude s červenými kruhy od vína ukáže čas...to vám pak třeba připravím článek o údržbě ;).

Abych shrnula své dojmy - v tomto konkrétním případě, tedy stolní leštěné desce o ploše 60x60 cm, v bílém provedení s jemnou, šedou kresbou, působí mramor příjemně, elegantně, až luxusně (ale ne přehnaně honosně). Stolek je po této "mramorové" renovaci naším originálním (nikdo nikdy nebude mít stejný výřez:)) a nadčasovým kouskem.


Pokud se mramoru bojíte, zkuste ho na doplňcích a v menší ploše. Dneska je toho všude plno (prkýnka, podnosy, podtácky, dózy, podstavce lamp...). Vždy vybírejte s citem a myslete na to, že i tady platí - méně je více. Jinak bude vypadat podtácek z pravého mramoru a jinak mramorový potisk na polyesterovém polštářku (brrr!). Chápeme se, ne ;)

Užijte si víkend a brzy zase pa!
SHARE:

2 komentáře

 1. Both things are possible if you carry Michael Kors Handbags Wholesale. If you are a woman who goes for innovative designs, a designer Michael Kors Bags On Sale is perfect for you. Offering a huge selection of chic purses, handbags, shoes and accessories, Michael Kors Outlet Online Store celebrates womanhood in an entirely unique way. Michael Kors Factory Outlet Online Store At Wholesale Price are one of the most sought-after handbags worldwide. We all agree that diamonds are a woman's best friend; however Official Coach Factory Outlet Online are absolutely next in line. To Coach Outlet Sale aficionados, don't fret because we have great news: a discount Official Coach Outlet Online isn't hard to find. If you are a smart shopper looking for a good buy and great deals on your next handbag purchase, you can go to Official Coach Outlet Online.

  Friendly Links: Toms Shoes Womens | Toms Clearance

  OdpovědětVymazat
 2. nice shotesss
  I really enjoyed watching this pro pics
  خرید فن کویل

  OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig