2018-12-14

MARBLE TABLE


Mramor mám, je-li použit v rozumné míře, v interiéru strašně ráda a už delší dobu jsem ho k nám chtěla nějak "dostat". Jenže, když jde o cokoliv, co mám vybrat pro sebe [v tomto případě chápej k nám domů], jsem neskutečně nerozhodná a pro mě jinak typické "beranovské" vlastnosti utichají. Takže po téměř dvouletém procesu ujišťování se na Pinterestu, že tu mramorovou desku prostě musím mít, ji, jak vidíte, máme. Tak se o tu radost s vámi samozřejmě musím podělit :)

Mramor je materiál, který buď milujete, nebo nesnášíte. Někomu přijde studený, někomu luxusní, někomu kýčovitý, pro někoho je to největší stylovka a pro jiného je to materiál vhodný pouze na hřbitov. Podle mě vždy záleží na tom, v jaké míře je použit, jak zapadá do kontextu bydlení, jakou má kresbu a barevnost.

Stolní desku, která přišla na podnoží konferenčního stolku Tray od Hay, jsme nechali vyrobit v kamenictví na míru. Dostali jsme na výběr z několika druhů mramorů, a to pravých i umělých. Výhodou umělých je zejména praktičnost - na rozdíl od pravého mramoru to není savý materiál, proto se vám nestane, že ráno na stolku najdete červený kruh od vína. Ale, i když to na první pohled nepoznáte, pořád je to napodobenina. Takže i přes upozornění na náročnější údržbu jsme šli do toho pravého. Chtěla jsem, aby deska působila jemně, takže volba bílého mramoru byla jasná. Samožřejmě bílých mramorů je více a liší se zejména kresbou. Jak jen popsat tu, co jsem vybrala - je šedá, středně hustá a taková rozpitá :D.. zkrátka nepusobí tak násilně. Napříkad některé kresby vypadají jako pavučiny nebo jako praskliny skla - ty vyniknou spíše na velké ploše. Ta "naše" kresba je vhodná i pro menší plochy, jako právě stolní deska či kuchyňské prkýnko. Takže to je taky důležitá věc, na kterou při výběru myslet! V kamenictví desku naleštili, napenetrovali a zabrousili hrany. Jak to bude s červenými kruhy od vína ukáže čas...to vám pak třeba připravím článek o údržbě ;).

Abych shrnula své dojmy - v tomto konkrétním případě, tedy stolní leštěné desce o ploše 60x60 cm, v bílém provedení s jemnou, šedou kresbou, působí mramor příjemně, elegantně, až luxusně (ale ne přehnaně honosně). Stolek je po této "mramorové" renovaci naším originálním (nikdo nikdy nebude mít stejný výřez:)) a nadčasovým kouskem.










Pokud se mramoru bojíte, zkuste ho na doplňcích a v menší ploše. Dneska je toho všude plno (prkýnka, podnosy, podtácky, dózy, podstavce lamp...). Vždy vybírejte s citem a myslete na to, že i tady platí - méně je více. Jinak bude vypadat podtácek z pravého mramoru a jinak mramorový potisk na polyesterovém polštářku (brrr!). Chápeme se, ne ;)

Užijte si víkend a brzy zase pa!




SHARE:

7 komentářů

 1. تمامی هواپیماها در شبیه ساز پرواز از نظر کابین خلبان به صورت دقیق و حرفه ایی طراحی شده اند به طوریکه چنانچه دو عکس واقعی و شبیه سازی شده را در کنار یکدیگر قرار دهید مشاهده خواهید کرد که تمامی سیستم های شبیه سازی شده همانند واقعیت می باشند.

  OdpovědětVymazat
 2. These were not the only people forced into sterilization. There were many Native American women who were, if not force, unknowingly or cohersed into sterilization by the Indian Health Service. Some of these women who were sterilized did so by consent but truely believed they would lose there IHS Benefits/Services if they did not comply with the sterilization.

  So far, TJX's Human Hair Wigs strategy Design Your Own Shirt is proving quiteproductive, with research firm Designer Phone Cases eMarketer estimating that itsstoresgenerate about $309 in salesper square foot. But some maywonder how thoseeconomics might look differentamid a dramatic Cheap Human Hair Lace Front Wigs expansion, as one location might start to cannibalize another's business. And Cosplay Mask while TJX has done a remarkable job so far courting customers in the Cheap Full Lace Wigs online era, the pressure from e commerce is only going to grow.

  OdpovědětVymazat
 3. کلینیک زارعی | درمان بواسیر، شقاق، فیستول، کیست مویی و زگیل با لیزر توسط پزشک متخصص

  OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig