2018-01-03

SLOW DOWN, BABY


Krásný den všem! Nejprve bych vám chtěla dodatečně popřát vše nejlepší do nového roku! Doufám, že jste do něj vkročili pravou nohou!

Nový rok je už tradičně doprovázen šílenstvím zvaným "novoroční předsevzetí". Jestli se vám právě obrátily oči v sloup, tak nebojte, nebudu vám tu psát moudra jak dostát svým cílům a stát se tak lepším člověkem (to už udělaly chytré ženy z chytrých ženských magazínů, no ne :)) A myslím, že všichni jsme už natolik osvíceni, že si tu nemusíme povídat o tom, jak je nám jedno předurčené datum k zásadní změně na... no vy víte na co. Chcete-li něco opravdu změnit, uděláte to hned a pokud s tím čekáte na prvního ledna, pak onoho cíle stejně nakonec nedosáhnete, o tom jsme se už asi všichni přesvědčili, nemám pravdu?
Čemu se ale asi většina z nás nevyhne, je bilancování (a následné balancování:)) Co nám minulý rok dal, co vzal, co šlo udělat jinak...  U mě tohle bilancování přišlo s mateřstvím, nebo možná s věkem, nevím, každopádně je to tu :D A řeknu vám, když to na mě koncem roku přišlo, moc do smíchu mi nebylo. Ale protože se už nějakou dobu v naší megapesimistické rodině snažíme myslet pozitivně, namísto hroucení se z toho, co jsem nezvládla, nestihla, co se mi nepovedlo, tak díky chybám zkušenější a zas o něco víc uvědomělá koukám na nový rok jako na nový začátek, do kterého vstupuji obohacená o nové poznatky získané v roce předešlém.


A proč že název článku "Slow down, baby"? Protože tak bych nazvala můj největší "objev Ameriky" za rok 2017. Vnímáte to jako klišé? Zpomalit, v dnešní uspěchané době,  jak převratné, co? No já to tak taky vnímala. Ovšem poznání, co dokáže s tělem, zdravím, psychikou a v neposlední řadě s rodinou udělat stres, mi najednou dal impulz zamyslet se a přehodnotit priority. A tak, i když to s těmi předsevzetími je víme jak:), přeci jen bych vás k jednomu společnému vyzvala - pojďte občas zpomalit. Dřív než důvodem pro to, abyste to udělali, bude dostat od života kopanec do... vy víte kam:) Ať už to zpomalení znamená dovolenou, výlet, změnu práce, pokec s kamarádkou, nebo třeba jen večerní hygge s knížkou a dvojkou červeného ve vaně plné voňavé pěny, udělejte to! A nejlépe hned ;)


SHARE:

2 komentáře

 1. Zrovna dnes jsem postovala clanek na tema bilancovani a zklidneni :) ja usoudila, ze je potreba rovnovaha, ve vsem. A to nejdulezitejsi zklidnit se a byt, taky focela klise, co? :D
  http://kamenurazu.blogspot.cz/2018/01/20172018.html

  OdpovědětVymazat
 2. شركة تنظيف منازل بالجبيل

  شركة تنظيف منازل بالدمام

  شركة تنظيف منازل بالقطيف

  شركة تنظيف مجالس بالجبيل


  Why should you hire a cleaning company for home?
  House cleaning is part of home maintenance. It is a fact of life that must be made from dishes, washing clothes, removing dirt from the ground and so on.
  No one really enjoys the hostage work, but it can't go on unattended for a long time.
  While everyone can agree that cleaning the house should be done, but no one really enjoys it, people are still hesitant to think about a house cleaning company.
  This happens for a number of reasons; people have doubts about strangers in their homes, they don't want people to deal with their
  personal belongings, they don't feel they can justify expenses and are worried about the damage they do.


  OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig