2018-01-04

Chez Leontine


Tak když jsem s touhle kresbičkou přišla za manželem s otázkou, zda to zvládne, s utrápeným  co-si-to-ta-žena-zas-vymyslela výrazem zpruzeně odpověděl, že "asi jo no". Co by pro svojí holčičku neudělal, že? (Tou holčičkou myslím samozřejmě Leontýnu, ne mě ;)) A tak jsme se pustili do projektu "Leontýnčina kavárnička". Moje představa byla jasná, teď jen dostat ji z papíru do krabice pod vánoční stromeček. Představovala jsem si to dost jednoduše - koupíme prkna, vrtneš tady, tady, pak to natřem a je to. No samozřejmě se během "stavby" ukázalo, že to až tak jednoduché není, ale můj šikovný muž si s tím (jako vždy) poradil a po několika nocích strávených s vrtačkou ve sklepě jsme měli základ stánku a já se mohla vrhnout  na zábavnější dokončovací estetickou část projektu. 

Do té spadala výroba loga, ušití markýzy a samozřejmě nákup věškerých nezbytných doplňků :)) Nemohla jsem se dočkat jak na stánek Leontýna zareaguje a už jsem se těšila na první kávu, kterou mi tam moje malá baristka připraví. No asi tušíte, že u stromečku přišlo zklamání, protože Leontýnu samozřejmě zajímaly jiné dárky a toho obřího cosi si vůbec nevšímala. No jo, starší a zkušenější mě upozorňovali, že je na to ještě malá a že jsem si to vyrobila spíš pro sebe. Ha! A ono ne! Hned pětadvacátého večer, když jsme se vrátili ze štace a lá film Čtvery Vánoce:) si ve stánku začala přerovnávat potraviny, postupně ji začal zajímat kávovar a nakonec začala i "vařit" a dávat nám ochutnávat. A s tím tu máme i nové slovíčko "mňam" :D Nemám to s kým porovnat, takže nevím, jestli je to u rok a čtvrt starého dítěte překvapující, nebo ne. Každopádně jsem ráda, že to není jen dekorace do pokojíčku, ale hlavně místo, kde se může rozvíjet a fantazírovat. Třeba si jednou někde u Avenue de Champs-Élysées skutečné Chez Leontine otevře ;P

Markýzu jsem ušila z látky Sofia (Ikea). Dobře se s ní pracovalo, je pevná, přesto ne příliš těžká, aby vadila dřevěné konstrunkci.


Logo jsme nechali vytisknout na samolepící folíi a polepili tím balzovou desku, která tvoří přední část pultu. Polep dostala i deska barová. Na tu jsme použili samolepící fólii s texturou mramoru. Seženete ji ve většině obchodů s potřebami pro kutili (Obi, Hornbach apod.)
Dobrá kavárna se neobejde bez kvalitního kávovaru ;). Tento "Miele" vyrábí značka Klein. Dá se naplnit vodou, vydává zvuky podobné reálnému kávovaru a protéká jím voda, takže Leontýnu opravdu baví!
Kávarnička může fungovat i jako obchůdek nebo prodejní stánek. Ze zadní strany jsme přivrtali dvě police, kam si malá majitelka může vyskládat nabízený sortiment nebo nádobí.


 Vybavili jsme ho třeba dřevěnými potravinami Vilac nebo textilní zeleninou a ovocem z Ikea.
SHARE:

27 komentářů

 1. Překrásný stánek, s tím si jistě vyhraje ještě hodně dlouho. Tleskám nápadu i provedení. Úžasný projekt. <3

  OdpovědětVymazat
 2. Je to nádherné! Oba jste s manželem moc šikovní! A ne, nepřijde mi na kavárničku pro malou brzo. Naše mladší si od doby, co se postavila, hraje s kuchyňkou té starší (ta si jí mimochodem všimne málokdy). Je o nějaký ten měsíc mladší než Leontýnka a pořád si tam něco kutá...
  V.

  OdpovědětVymazat
 3. Jee, tak to je bozi!!! To se vam povedlo, nadherne provedeni. Skoda ze nas byt neni nafukovaci, u nas posledni misto zabrala kuchynka :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to už hej. hneď by som prišla na kávu a ešte k tomu mať tak nádhernú baristku. Andrea

  OdpovědětVymazat
 5. Ja se picnu! Skvely! Co by rodice pro sve deti neudelaly, ze? :-) Naprosto chapu. M.

  OdpovědětVymazat
 6. A applying a new buy, You are investing buy the following piece from the owner if you're the outstanding prospective buyer. You read and sign the world delivering schedule stipulations starts in a windows while well as hook. Scan complaints by now estimated could be susceptible to change as soon as you increment you most possible put money multitude..

  Due to offering your Maglie Poco Prezzo ultimate hummel trikots purchase, You are investing in buy a products juegos de futbol from owner if you're the Coach Outlet Online Store great prospective buyer. You read and say yes to the worldwide dfb trikot müller transportation process agreements breaks calendario de futbol in the Maillot De Foot Pas Cher time frame or simply tabs. Transfer complaints already cited are actually short sale change situation augment you the best place a bet sum..

  Near submission your favorite buy, manuel neuer trikot rot You are investing buy the stuff from the owner if you're gaining prospective buyer. You read and accept to the world offering computer amazon müller trikot prepare terms starts in some resultados de futbol sort of truck's pickup truck's windshield perhaps hook. Transfer premiums during the past offered are perhaps controlled by change situation boost you high bet level.

  OdpovědětVymazat
 7. Pojďte psát k nám o bydlení www.bydlo.cz

  OdpovědětVymazat
 8. شركة المثالية للتنظيف افضل شركة تنظيف بالمنطقة الشرقية تخصصت في تقديم كافة الاعمال المنزية من نظافة ومكافحة حشرات بالمنطقة فلديها افضل الخدماتبافضل جودة واوبارخص الاسعار التي لا تتوفر الا معها كافضل وارخص شركة تنظيف بالاضافة الي خدمتا مكافحة الحشرات ورش المبيدات الامنة والفعالة علي الحشرات بجميع انواعها .. تقدم لكم اليوم افضل العروض والخدمات بخصومات هائلة يمكنكم الحصول عليها من خلال الروابط التالية

  شركة المثالية للتنظيف
  شركة المثالية للنظافة
  شركة المثالية للتنظيف بالدمام
  شركة المثالية للتنظيف بالخبر
  شركة المثالية للتنظيف بالقطيف

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj, nemáte prosím nějaké reference na kvalitu u i-zahradninabytek.cz? Chci tam pořídit bílou sestavu a dost by mne zajímalo, jak to vydrží povětrnostní podmínky, protože to bude na terase, která je jen částečně zakrytá.

  Bude to bílá sedací souprava, na bílé podlaze s bílými trámky pergoly, takže taky trochu posedlost :D

  OdpovědětVymazat
 10. Waw, tak to je dokonalé, nádherné a úžasné.

  OdpovědětVymazat


 11. The Trump administration hired Porter anyway.Porter, who has recently been romantically linked to White House communications director Hope Hicks, said in a statement that "these Cheap Human Hair Lace Front Wigs outrageous allegations are simply false."First, the good news in this story: Porter said he would resign within hours of the Mail and other outlets reporting this history, demonstrating again the strength of the media spotlight and the Cosplay Mask significance of multiple accusers coming forward with consistent Design Your Own Shirt stories. But the fact that Porter was hired by, and protected by, top executive branch personnel and politicians who knew or should have known this history of credible abuse allegations shows how much work still must be Designer Phone Cases done to eradicate violence against women around the world.That's the bad news.Like my dangerous ex Cheap Full Lace Wigs husband, Porter is a well connected Ivy League graduate. Bush.But abusers are rarely thugs in public Human Hair Wigs.

  OdpovědětVymazat
 12. It is so beautiful and Adorable.
  Check out the best furniture sale

  OdpovědětVymazat
 13. We porvide you quality item which you buy on a single click in Auckland New Zealand. Treasurebox nz is one of the most rising store which provide their customers all the items at low rates.

  Buy your products online at low rates in Auckland Newzealand.We Provide you quality household items, outdoor furniture nz, gazeboz nz, items and all the items at low rates.

  OdpovědětVymazat
 14. Now they do not have to worry about a healthy life free of insects and diseases.

   

  Services of the company to control the insects in the beet
  Pesticide spraying companyشركة مكافحة حشرات بالقصيم
  شركة رش مبيدات بالقصيم
  شركة الانوار لمكافحة الحشرات
  شركة رش مبيدات بالمجمعة

  OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig