2017-12-02

CHRISTMAS IN THE AIR


Mám pocit, že každý rok letí rychleji a rychleji... zítra už tu máme první adventní neděli, neuvěřitelné! Na mě vánoční atmosféra přichází s první vánoční reklamou, tedy už někdy koncem září :D (přijde to jen mně nebo do obchodů přichází Vánoce každým rokem dřív??) Takže u nás k dokonalému x-ygge (vánoční hygge) chybí už jen stromeček, ale pokud na vás ještě nedýchla nálada nejkouzelnějšího období v roce, dneska pro vás mám pár "nalaďovačů", které na mě vždycky zafungují.  Předem upozorňuju, že úplně nezapadají do konceptu skandinávského minimalismu, ale kdy jindy se trochu utrhnout a užít si i trochu té kýčovitosti, hm? :) 

Červená
Ano, i já mám Vánoce spojené s červenou. Možná proto, že doma máma Vánoce vždy ladila do červené, možná proto, že je to symbolická vánoční barva v obchodních domech, reklamách a filmech. Takže něco v červené u nás nesmí chybět. Ale! Kdo zná film Prázdniny, musí to být vánoční červená, ne krvavá červená :D a nesmí jí být moc. Červenou deku nebo polštář byste u nás nenašli, za to červená pyžamka, stužky nebo třeba kychyňské chňapky ano (a je to venku :D) 

Vánoční hrneček + "mňamy" nápoj
Na hrnečky jsem ujetá normálně, takže i toto období vyžaduje svůj kousek. Do něj nějakou horkou čokoládu, kakao nebo ochucenou kávu (nejraději mám kokos), klišovitě s tím zalézt pod deku, pustit Sinatru a jen tak vychutnávat, joo, to já můžu. Letos jsem "konečně" vyzkoušela mini marshmallow do kakaa a teda řeknu vám, že fakt nechápu, co na té teplem rozblemcané hmotě ty Amíci mají? Nevím jestli je horší tohle nebo cucek, fakt. Pěkný na fotku, ale za mě tohle ne. Když už vylepšovat kakao, tak zmrzkou, šlehačkou (ale rozhodně ne tou ve spreji) nebo chilli, mňam!


Vánoční filmy
Když už jsme u toho zalézání pod teplou deku, k tomu patří i pustit si nějaký pěkný vánoční film. A nejlíp ty právé klišovité americké komerčárny! Výčtů těch, které nesmí chybět, vygooglíte pod heslem "top christmas movies" nespočet. Mými každoročními favority jsou samozřejmě Prázdniny, Láska nebeská, cokoliv s Timem Allenem, série Sám doma, Kdopak to mluví 3, Polární expres, Vánoční skřítek, Vánoční prázdniny, Vánoční koleda a Grinch. Na Štědrý den pak nesmí chybět naše krásná česká Popelka. To by bylo, aby z nich na vás ta atmosféra nedýchla :)

Vše, co svítí
Světýlka, lucerny, svíčky. Kamkoliv a hlavně velké množství. Než já to vždycky všechno před spaním pozhasínám 🙈


Sněhová koule
Když už, bohužel, nesněží venku, tak si alespoň zatřepu sněžítkem. A jako dekorace nám nikdy nesmí chybět. Letos jsem ulovila jedno kouzelné od Green Gate. Je v něm houpací koník a pohled na něj vykouzlí úsměv na tváři nejen mně, ale taky Leontýně, což mu dává další rozměr  


Nostalgická dekorace
Vánoce jsou nostalgické období a můžeme se tomu bránit jak chceme. Já mám v tomhle období potřebu vracet se na místa, kde jsem prožila něco pěkného, vystavovat více fotek a připomínat si tak krásné okamžiky, obklopovat se věcmi nebo obnovat tradice, které mi připomínají dětství. A čím jsem starší, tím tato potřeba narůstá. 


Vůně
Skořice, vanilka, kokos, hřebíček, jehličí, purpura, ale i mandarinka. Ať už je to vůně linoucí se z trouby při pečení cukroví nebo zapálená svíčka, patří u mě k dotvoření té správné vánoční atmosféry. Jednotlivé vůně mám spojené s různými vzpomínkami. Stačí zapálit mou oblíbenou citrusovou svíčku a vybaví se mi, jak jsme s manželem zdobili náš první stromeček. Kouř z františka mi zase připomene, jak jsme se ségrou netrpělivě vyhlíželi Ježíška, zatímco máma s tátou připravovali salát... stačí přičichnout a nálada je tady!


Vánoční procházka, trhy, nákupy
To na mě funguje zaručeně. I když fakt nesnášim lidi :D, zvlášť když se jich hodně zdržuje na jednom místě, během Vánoc jsem tolerantnější a vlastně si ty davy užívám (jen se kvůli nadávkám sotva nadechnu :D). Ale to kouzlo, když se procházíte vyzdobeným městem, ty světýlka, vůně svařáku, vůně čerstvého zimního vzduchu (to samozřejmě neplatí pro nákupáky:)), koledy znějící jako podkres z obchodů... já to mám i přes ty davy nervních nakupujících ráda. A když se mi k tomu ještě podaří sehnat něco pěkného pro moje drahé, pak je to naprostá vánoční spokojenost :)


Tak snad jsem na vás alespoň trochu té vánoční atmošky přenesla. Případně dejte vědět, co zaručeně naladí vás, ráda se nechám inspirovat ;)

Užívejte!SHARE:

9 komentářů

 1. Miluji Vánoce a všechny tyto věci kolem nich :) Moc hezky sepsaný článek.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
 2. Simply putting up an individuals say, You are investing in buy such a tool from owner if you're the great prospective buyer. You read and be in accordance the worldwide delivery overseas system finer points starts up in a completely new screen, hook. Transfer penalty service fees historically estimated have been be governed by change if you should maximize you most complete say sum..

  The idea is actually devoid the main equipement foot retail price labels substances(Related to innovative box or ticket). Unique plant moment and/or intermittent points could possibly succumb to this type Coach Outlet Online Store of section. The very first resultados de futbol tag cloud may juegos de futbol not care either be close.

  This one company necessitates Maglie Poco Prezzo useful tradition camisetas de futbol baratas steps, Taxation's, Brokerage firm together penalties. This realisation wide variety is controlled by change before hummel trikots make installment. The local surf forecast in an western european male call lay claim along with england, Scan cask about purchasing not really recoverable.

  Courtesy of - processing the purchase, You are investing in buy this one package from the vendor if you're back again prospective buyer. You read and say yes to the world offering process conditions frees in an additional display or maybe a tabs. Importance bills years ago offered are Maillot De Foot Pas Cher often Maglie Calcio Poco Prezzo controlled by change so long amazon müller trikot as you double you supreme bet quantities.

  OdpovědětVymazat
 3. شركة امست للتنظيف افضل شركة لتنظيف المنازل والشقق والفللوالبيوت والمجالس والكنب والمفروشات والخزانات بالقطيف والمنطقة الشرقية لديها عمالة مدربة وخصومات هائلة طما توفر خدمات مكافحة الحشرات ورش المبيدات بالقطيف باسعار رخيصة ومناسبة وخصومات هائلة

  شركة امست للتنظيف

  امست للنظافة القطيف
  شركة امست لمكافحة الحشرات
  شركة امست لرش المبيدات

  OdpovědětVymazat
 4. Debe tener en cuenta que no todos los bolsos baratos disponibles en el mercado están hechos con material de la mejor calidad. Ciertos fabricantes se comprometen con la calidad de los productos, para ofrecerlos a precios bajos. (etiquetas: Bolsos Michael Kors,Bolsos Michael Kors Baratos,Bolsos Michael Kors Outlet)

  Dessa grossister kommer också att erbjuda dig ett brett utbud av alternativ att välja mellan, med avseende på färg, storlek, material och design. Dessutom kan du även få dem skräddarsydda, genom att komma med en handväskedesign på egen hand. (Taggar: Väska Michael Kors,MK Väska,Michael Kors Rea)

  Si vous vous assurez que les sacs à main bon marché que vous achetez sont fabriqués par un fabricant réputé, à partir de matériaux de la meilleure qualité, vous pouvez être certain qu’ils dureront longtemps. Les femmes dans le monde d'aujourd'hui ont besoin de transporter beaucoup de choses avec elles, où qu'elles aillent. (Mots clés: Sac Longchamp Pas Cher,Sac Longchamp Solde,Sac Longchamp Pas Cher)

  OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig