2016-12-19

THE BLACK


Černá je mnoha lidmi vnímána jako barva smutku, pro mě je to ale barva slavnostní a elegantní, proto  ji u nás najdete i o Vánocích. A jak už jsem vám psala, letos ji doplňuje zlatá. Nejdřív jsem z této kombinace byla rozpačitá, ale nakonec jsem si ji zamilovala. Takže v těchto barvách bude letos i stromeček. Klasické zlaté a bílé koule doplní třeba černo-zlaté baňky od Bloomingville, které stromeček krásně rozzáří. Na stolku nám přibyl i tradiční kulatý vánoční věnec, ten je teda jen zelený (co zahrádka dala) a další kráska v černém - svíčka Madonna od Meadows. A Ježíšek se s něčím stavil dřív, takže pod stolkem můžete vidět vykukovat kobereček Beni od HK Living z mého vánočního dopisu.

Víc toho dneska, bohužel, nestíhám, tak další zase příště. Užívejte posledních pár předvánočních dní, pokud možno v klidu a pohodě!
Papa
XX

PS.: Nezapomeňte, že stále můžete využít vánoční akce Daniel Wellington! A s kódem "veronikakletenska" získáte navíc 15% slevu z nákupu, poštovné zdarma. 


Check out the Holiday bundle offer  on www.danielwellington.com and find the perfect gift, don't forget to use code ”veronikakletenska” for additional 15% off your purchase! Free worldwide shipping is included!
SHARE:

9 komentářů

 1. Možná je to stylový, ale je to příšerný, jak ve snobským krematoriu, takový vánoce bych nechtěla , fuj..

  OdpovědětVymazat
 2. Pro me krasa, krasa, krasa:-), hezke dny. M.

  OdpovědětVymazat
 3. Veronika kombinácia čiernej a zlatej je priam luxusná. Všetko je u Teba ako vždy nádherne skombinované. Ja som si minulý rok na sviatočný stôl vytvorila svietnik práve v tejto čierno-zlatej kombinácii. Krásne sviatočné dni. Andrea

  OdpovědětVymazat
 4. Made all after processing your company's say, You are investing buy all of your services or products from the owner if you are the being victorious in prospective buyer. You read and will the world transportation school affiliate agreement clears in a major windows or perhaps even loss. Significance costs beforehand cited end up being at the mercy of change if you decide to greatly enhance you greatest extent estimate volume..

  For offering you are put money, You are investing resultados de futbol buy this fact tool from owner if you Camisetas De Futbol Baratas are the successful manuel neuer trikot rot prospective buyer. You read and be in agreeement the worldwide shipping and delivery application t's and c's unwraps in Maglie Calcio Poco Prezzo a brand new pane or even a loss. Scan expenditures once cited have always been maillot de foot pas cher cause to undergo change so long as you amazon müller trikot boost you better bet cost.. camisetas de futbol baratas

  Specific helping calendario de futbol is made of relevant practices tasks, Place a burden on, Broker agent and additional commissions. This valuable chunk is be governed by change if you do not make rate. The local surf forecast in an european male call circumstances additional british, Significance cask about Maglie Poco Prezzo spend not really recoverable juegos de futbol.

  OdpovědětVymazat
 5. A beautiful purse or handbag from Coach Outlet Online can last for many years, and represent a great overall value.
  There are Michael Kors Bags Outlet in a large number of shopping malls located throughout the country.
  Cheap Michael Kors Bags is a great way to determine which models best suit your needs.
  Official Coach Factory Outlet Online all strive to provide comfort and convenience for their owners and the seams are double-stitched for maximum durability.
  Michael Kors Factory Store, has one of the most popular handbag and accessory lines on the market today.
  Coach Handbags Wholesale says a lady is classy, elegant and sophisticated.
  Coach Store Near Me trends come and go, but a Coach stands the test of time.
  The official Michael Kors Handbags On Sale Outlet regularly posts various handbags being offered for sale.
  Compare your Coach Bags On Sale Outlet to the logo provided on the website to make sure it is similar.
  All Michael Kors Outlet Online Store have serial numbers.

  OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig