2016-11-17

FREE PRINTABLE XMAS BAGS


Tak to letí, že už příští neděli začíná Advent. Taky už se tak těšíte? Já šíleně! Včera už jsem vytáhla krabici s vánočními dekoracemi (zjistila, že potřebujeme novou výbavu :D) a začala přemýšlet nad dárky. S tím se pojí i jejich balení. Sehnat u nás něco pěkného je stále oříšek. Balící papíry ještě jdou, ale třeba krabičky a dárkové tašky jsou plné nevkusných Santa Clausů a podobných "kýčovin". Co si neuděláš sám... no takže jsem ve volné chvilce sedla k počítači a začala pracovat na vlastních krabičkách.  Jednoduché a černobílé, jak překvapivé, co? :)) Ale pozor, letos u nás bude i barvička. Jojo. Ale o tom až jindy. 

Teď k těm krabičkám - můžete si je pro tisk stáhnout tady a tady. Pak jen stačí vzít nůžky, vystříhnout, ohnout podle vyznačení a slepit. Já jsem tiskla na fotografický papír, dobře se ohýbá a ten lesk vypadá na krabičkách pěkně. Velikost tisku si můžete přizpůsobit - já velkou tiskla na A4, malou na A5. Můžete si třeba vytvořit set ;). 

Užívejte sváteční den!
XX


SHARE:

8 komentářů

 1. Verco, diky, jsou uzasne. Dnes jsem pro kamaradky vymyslela jako darecek maly lesk na rty a rikala si, do jake krabicky bych je mohla dat. Tohle mi jde uplne na ruku, fakt! Super a diky:-). M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jee, tak to je super! Jsem moc ráda, že udělají radost ;)

   Vymazat
 2. Děkuji moc za krabičky. :) Udělám z nich adventní kalendář. Už jsem chtěla vyrábět pytlíčky jako minulý rok, ale vy jste mě zachránila. :) Díky! M.

  OdpovědětVymazat
 3. This one extent created up of pertinent traditions functions, Taxation's, Broker agent effectively as other service expenses. This process extent is be more responsive to change unless you make amount. For info, See the world supply strategy finer points frees in a cutting edge truck's pickup truck's windshield and / or possibly tabs.

  Due to uploading your own manuel neuer trikot rot personal tender, You are investing maillot de foot pas cher in buy specific alternative from Camisetas De Futbol Baratas the owner if you are the succeeding at prospective buyer. You read and receive the worldwide shipment process fine print starts in an alternative window case in addition juegos de futbol to tabs. Scan allegations in earlier maillot de foot personnalise times cited resultados de futbol tend to be governed by change should enrich Maglie Da Calcio a Poco Prezzo you best purchase quantities..

  Involving several contains true fashions steps, Duty, Brokerage house together with extra cost. Such a total calendario de futbol number is susceptible to change dfb trikot müller if you do not make rate. The local surf forecast in an european union subscriber talk about more significant britain, Significance cask from this invest in certainly equipement foot not recoverable.

  OdpovědětVymazat
 4. Coach Handbags Outlet are usually viewed as luxurious brands, but yet at inexpensive price.
  Today most people looking for COACH accessories will look for them at Coach Bags Factory Outlet.
  Coach Sale are just the most inexpensive items to purchase through Coach Purses Outlet, a small change purse or Cheap Coach Purses.
  Coach Bags On Sale are a fun accessory to add to a new collection.
  Coach Bags Outlet is can be carried or slipped over your shoulder.
  Authentic MK Outlet are made of high grade quality leather and Michael Kors Factory Outlet can actually have real leather on them.
  Michael Kors Purse Sale usually come with a plate bearing the MK Outlet logo to distinguish it from other Cheap Michael Kors Purses.
  Michael Kors Outlet Online have the inherent ability to capture the essence of what women like and what they want to wear and utilize.
  Michael Kors Outlet Store are a symbol of feminine elements and speak for all kinds of women.
  Michael Kors Purses On Sale of the day vary greatly, but all seem to share one characteristic, they are popular!

  OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig