2014-11-21

XMAS WRAPPING

Letos se chci (konečně) vyhnout nákupu vánočních dárků na poslední chvíli, takže už začínám nakupovat a stejně jako výběr samotných dárků je pro mě důležité i jejich zabalení. Inspiraci nejraději hledám na Pinterestu, nejinak je tomu i v tomto případě.  Z mého výběru můžete vidět, že se moji nejbližší mohou těšit na přírodní papír v kombinaci s černobílou kaligrafií, puntíky, hvězdičky, stromečky, srdíčka a možná dojde i na tiskátka z brambor :) 


Na tento balící papír od švédské designérky Ylvy Skarp se obzvlášť těším, protože poslouží i jako vánoční dekorace. Hodlám ho zarámovat a vyvěsit na nějaké pěkné místo poblíž stromečku:)Doufám, že Vás tyto fotky inspirovaly a už se těšíte na letošní balení dárků tak jako já ;)Credit: Pinterest, Elisabeth Heier, FruFly, Ylva Skarp 


SHARE:

1 komentář

  1. But politics is not your business. Rally Coach Bags Clearance at Lubyanka Square passed peacefully that day. A few thousand people, bundled up against the freezing cold, laid flowers at the monument to victims of the gulag prison camps. Debate, but don't attack. In a community full of opinions and preferences, people always disagree. BG encourages active discussions and welcomes heated debate on the Cheap Ray Ban Glasses Services, but personal attacks are a direct violation of these Terms of Service and are grounds for immediate and permanent suspension of access to all or part of the Service..

    It was also the first film in the series to be released in 3D. The film saw Smith and Jones reprise their roles, with Josh Brolin and Jemaine Clement joining the cast. It scored a 70% on Rotten Tomatoes. It Coach Outlet Clearance can cause stimulant effects similar to caffeine New Jordan Shoes 2020 and tobacco use. It can also cause more severe effects including MK Outlet vomiting, diarrhea, gum problems, increased saliva, chest pain, abnormal heart beats, low Nike Air Force 1 Cheap Outlet blood pressure, shortness of breath New Yeezys 2020 and rapid breathing, heart attack, coma, and death. Special Precautions Warnings: Pregnancy and breast feeding: Taking betel nut by mouth is LIKELY UNSAFE for anyone, due Coach Bags Outlet to concerns about Michael Kors Outlet Store cancer and toxicity.

    OdpovědětVymazat

Blogger Template Created by pipdig