2014-09-22

Candles

Už jsem to psala několikrát, na svíčky jsem vážně ujetá :)). Tahle měděná je mým posledním úlovkem z H&M home, kde svíčky nakupuji opravdu ráda, při každé návštěvě si nějakou odnesu :) Škoda jen, že nevoní. Ale za jejich design budiž jim to odpuštěno:)  Vybrala jsem pro vás aktuálně ty NEJ v různých cenových kategoriích. Najdete v nich svého favorita? A investujete do svíček nebo vám to přijde jako vyhazování peněz?

Krásné den všem!
V.


SHARE:

3 komentáře

 1. Na tuhle svíčku z H&M home jsem měla také spadeno, ale spíše na ten stříbrný odstín, PURE myslím. Z Vašeho výběru mě zaujala hlavně ta mramorová, také z H&M home. A svíčka od Meadows, to je sen ;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stříbrná je taky úžasná:) Mramorová mě taky jako "marble maniaka" zaujala, akorát ji ještě v obchodě nemají (byla jsem tam asi 2 dny zpátky) no a Meadows - tam není o čem debatovat ;))

   Smazat
 2. Separate groups of rats underwent a voluntary wheel running protocol (n=8 rats per group). Rats were administered with paramagnetic ion Mn2+ as soluble MnCl2 over seven days (subcutaneous osmotic pump) to allow cumulative activity dependent neural accumulation in the models of pain, or over a period of running. T1 weighted MR imaging at 7 T was performed under isoflurane anaesthesia using a receive only rat head coil in combination with a 72 mm volume coil for excitation.The pain models resulted in weight bearing asymmetry (NGF: 20.0 5.2%, MIA: 15 3%), and a reduction in PWT in the MIA model (8.3 1.5 g) on the final day of assessment before undergoing MR imaging.

  Cheap Ray Ban Sunglasses, The HYDRA1 (HYD1) gene of Arabidopsis encodes sterol 8 7 isomerase, and although hyd1 seedlings are defective in radial patterning across several tissues, we show that the HYD1 gene is expressed most strongly in the root Cheap Jordan Shoes For Sale epidermis. Transgenic activation of HYD1 transcription in the epidermis of hyd1 null mutants reveals a major role in root patterning and growth. HYD1 expression in the vascular tissues and root meristem, though not endodermis or pericycle, also leads to some phenotypic rescue {cheap yeezy shoes for sale}.

  OdpovědětSmazat

Blogger Template Created by pipdig