2014-06-22

PALLET TABLE


Po nějakém kusu nábytku z palet jsem toužila už dávno, takže když mi tatínek řekl, že jich pár leží v kůlně připravených ke spálení, okamžitě jsem po jedné sáhla. Nejjednoduší, co z palet lze vyrobit, je stolek a ten nám zrovna v pokoji chyběl:) Paletu bylo potřeba rozříznout na půl - to zařídil přítel - a já ji pak pouze obrousila a natřela lazurovací barvou s voskem. Díky tomu, že byla paleta trochu navlhlá (a já nedočkavá:)), se nátěr zčásti vpil a vytvořil tak jakousi patinu, která, kdybych se snažila, se mi nikdy nepovede:). Ještě bych ji chtěla přidělat kolečka, ale zatím jsem nenašla ta správná. I tak ale podle mě vypadá skvěle, co myslíte?

I always wanted to have a piece of furniture from pallets and when my dad told me that there is a couple of them in the shed prepared to be burned, I immediately grabbed one. The easiest thing you can make from pallets is a table and that's what was missing in our bedroom:) The palette was necessary to cut in two halves - a job for my boyfriend - then I just abraded it and covered with a glaze paint and wax. Because the palette was a bit moist (and I was impatient :)) the coating partially got soaked and created a kind of patina that if I tried to make it, I would never have succeeded:). I would like to put wheels on it, but I haven't found the right one so far. Even so, I think it looks great, doesn't it?


SHARE:

4 komentáře

 1. Ta patina je opravdu nádherná a s kolečkama bude stolek dokonalý! Netrpělivost moc dobře znám ;-).
  Papa

  OdpovědětVymazat
 2. krásná!! taky se teď na to konečně chystám, ale z původní mint půjde na bílo:-) kdes nakonec sehnala ty kolečka? Ikea?:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :-) Kolečka jsem nakonec sehnala na e-shopu dum-kolecek.cz ;)

   Vymazat

Blogger Template Created by pipdig